ویزیت در منزل

MS چیست؟ | حکیم برتر پزشک در منزل

09125934952

MS چیست؟

, -

نظرات برای این پست بسته شده است.

MS چیست؟
یک تصویر مفهومی مغز، نخاع و اعصاب که تحت تاثیر اسکلروز متعدد قرار دارند.

مولتیپل اسکلروز (MS) یک بیماری اتوایمی است که در آن سیستم ایمنی بدن به سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) حمله می کند. در سیستم ایمنی بدن، سیستم ایمنی بدن، مولکول، ماده ای را که عصب ها را احاطه کرده و عایق بندی می کند، در معرض آسیب یا نابودی قرار می دهد. تخریب میلین موجب تخریب یا وقفه در امواج عصبی به مغز می شود. این نتایج به طیف گسترده ای از علائم منجر می شود.
چه کسی می تواند مولتیپل اسکلروز دریافت کند؟
نقشه جغرافیایی نشان دهنده شیوع فراوانی مولتیپل اسکلروزیس در سراسر جهان است.

براساس برآورد، مولتیپل اسکلروزیس بر روی ۲.۳ میلیون نفر در سراسر جهان تاثیر می گذارد. اکثر افراد بین ۲۰ تا ۵۰ سالگی تشخیص داده می شوند، اما این می تواند در کودکان و سالمندان نیز رخ دهد.

MS در زنان

مولتیپل اسکلروز در زنان سه برابر بیشتر از مردان است. علاوه بر این، تقریبا تمام زنان مبتلا به MS بیماری را قبل از یائسگی دریافت می کنند. این می تواند به این معنی باشد که هورمون ها نقش مهمی در پیشرفت بیماری دارند.

MS در مردان

معمولا MS در مردان شدیدتر از زنان است. آنها معمولا MS را در ۳۰ و ۴۰ سالگی خود دریافت می کنند، همانطور که سطح تستوسترون آنها شروع به کاهش می کند.

اگر چه MS در زنان نسبت به مردان شایع تر است، اما یک نوع بیماری با این الگو مخالف است. افراد مبتلا به پیشرفت اولیه (PP) MS تقریبا به احتمال زیاد به عنوان زن به عنوان مرد هستند. (چهار نوع اصلی MS بعدا شرح داده می شود).

مولتیپل اسکلروز و سیگار کشیدن

افرادی که سیگار میکشند بیشتر احتمال دارد که MS را توسعه دهند و به شدت پیشرفت و پیشرفت بیشتری داشته باشند.

MS در بین قفقاز بیشتر شایع است نسبت به سایر اقلیت ها. اعتقاد بر این است که MS دارای یک عنصر ژنتیکی است به عنوان افرادی که درجه اول نسبت به بیماری دارند، شایع تر از جمعیت عمومی است.
علل مولتیپل اسکلروزیس
مفهوم دفاع بدن در برابر حمله ویروس.

علت دقیق مولتیپل اسکلروزیس ناشناخته است، اما بر این باور است که ترکیبی از عوامل ایمونولوژیک، محیطی، عفونی یا ژنتیکی است. محققان نقش احتمالی ویروس ها در علل MS را بررسی می کنند، اما این هنوز ثابت نشده است.

پیدا کردن MS دلیل: بسیاری از رویکردها

برای پیدا کردن علت MS، از رشته های علمی استفاده می شود. ایمونولوژیست ها، اپیدمیولوژیست ها و ژنتیک همه تلاش دارند تا علت مولتیپل اسکلروزیس را از بین ببرند.

یک یافته غیر معمول که ظهور کرده است این است که MS بیشتر اتفاق می افتد که مردم دورتر از استوا روان هستند. این نشان می دهد که ممکن است ارتباط بین وضعیت و کمبود ویتامین D.
چگونه MS حمله به بدن
یک تصویر از الیاف عصبی و حمله میلین در مولتیپل اسکلروزیس.

مولتیپل اسکلروز (MS) یک اختلال autoimmune است که در آن سیستم ایمنی به اشتباه میلین خود را (پوسته اطراف اعصاب) را به عنوان یک مزاحم در نظر می گیرد و به آن حمله می کند، به عنوان یک ویروس یا سایر عوامل عفونی خارجی. برای درک اینکه چگونه این بدن را آسیب می زند، کمک می کند تا بدانید که چگونه اعصاب کار می کنند.

آناتومی عصبی

عصب می تواند توسط چشم غیر مسلح دیده شود، اما از صدها یا حتی هزاران الیاف عصبی میکروسکوپی ساخته شده توسط بافت همبند ساخته شده است. عصب ها به وسیله امواج الکتریکی پیام هایی را از مغز و از مغز می گیرند.

اغلب فیبرهای عصبی که عصب را تشکیل می دهند، به صورت جداگانه در میلین، یک پوسته محافظ پیچیده می شوند که موجب بروز ضربه های الکتریکی می شود تا عصب را سریع تر از فیبر هایی که دارای میلین نیستند، انجام دهند. (همان اصل برای بهبود سیم های الکتریکی با پوشش آنها با یک لایه بیرونی پلاستیکی) استفاده می شود.

چگونه MS نابود Myelin چگونه؟

در مولتیپل اسکلروزیس، سلولهای T سیستم ایمنی بدن به غلاف میلین حمله می کنند. با حمله به میلین، سیستم ایمنی در فرد مبتلا به MS باعث التهاب و انحطاط میلین می شود که می تواند منجر به کم کاری کردن و یا سلب شدن پوشش میelin اعصاب شود. همچنین می تواند باعث بروز زخم (“اسکلروز” در نام “مولتیپل اسکلروزیس”) شود. این امر باعث می شود که امواج الکتریکی به آرامی در امتداد اعصاب حرکت کنند که منجر به تشدید عملکرد در فرایندهای بدن مانند دید، گفتار، راه رفتن، نوشتن و حافظه می شود.

× مشاوره رایگان با پزشک