ویزیت در منزل

12 نکته برای موفقیت در کاهش وزن | حکیم برتر پزشک در منزل

09125934952

کاهش وزن

۱۲ نکته برای موفقیت در کاهش وزن

, -

نظرات برای این پست بسته شده است.

کاهش وزن

تمایل به از دست دادن وزن باید کاملا ارادی باشد ، اگر از زوی اجبار یا حرف دیگران نسبت به کاهش وزن اقدام کنید احتمالا به شکست خواهید رسید. حتی بهترین رژیم غذایی و برنامه ورزشی هم ممکن است برای  شما کاملا اشتباه باشد. کلید، یافتن یک سیستم است که برای شما ساخته شده باشد.

اگر لاغر نمی شوید، خودتان را سرزنش نکنید. شاید برنامه غذایی یا ورزشی شما مشکل دارد.
گرسنه نباش ، زمان گرسنگی تمایل بیشتری به خوردن غذا دارید. سعی کنید غذاهای سالم و منظم بخورید.
اجتناب از محیط پر خوراکی ، اگر حضور در کنار افرادی مثل همکاران و خوردن صبحانه کنار آنها شما را وسوسه میکند کمتر به آنجا بروید
با افرادی که از تلاش های شما حمایت می کنند، بیشتر وقت بگدرانید زیرا آنها  باعث افزایش سطح انرژی شما برای کاهش وزن می شوند.
هنگامی که اهداف موقت را برآورده کردید ، برخی از پاداش های غیر غذایی را برای خود تعیین کنید. برای مثال، در پایان هفته اول غذا خوردن سالم یا بعد از کاهش ۵ کیلوگرم از وزنتان، یک کتاب جدید بخرید.
اگر در کاهش وزن لغزش داشتید و غذای پر چرب و ناسالم خوردید بعد از مدت کوتاهی فقط برنامه غذایی سالم را از سر بگیرید و خودتان را ببخشید.
یخچال خود را با غذاهای سالم پر کنید. از غذاهای با کالری بالا دور شوید. اما فراموش نکنید که بسیاری از میان وعده های سالم در دسترس نیز وجود دارد مانند پاپ کورن ، پنیر کم چرب و ماست، میوه، شکلات بدون قند، نخود فرنگی  یا پودینگ و یا هر چیزی که برای میان وعده کم کالری مناسب است .
تنظیم اهداف کوچک، تصمیم بگیرید که در یک هفته یا یک ماه چقدر می خواهید وزن کم کنید تا تمرکز بر میزان کل وزنی که می خواهید از دست بدهید.
کاهش وزن خود را به دیگران مقایسه نکنید. هر کس متفاوت است و دارای میزان متابولیسم مختلف است. مردم در میزان کالری هایی که روزانه می سوزانند و همچنین میزان تمریناتشان متفاوت هستند. هدف از کاهش وزن سلامتی است و خود را با آنچه که دیگران انجام می دهند و یا نتایج آنها  مقایسه نکنید.
به دنبال رستوران ها و سالن های غذاخوری باشید که بتوانید برای رفتن و برگستن از آنجا پیاده روی کنید. بسیاری از رستوران ها اطلاعات تغذیه ای و محتوای کالری در منو های خود را ارائه می دهند و اغلب ممکن است انتخاب های شما را تغییر دهند.

سبزیجات جایگزین غذاهای سرخ شده کنید. حتی شروع غذا با سالاد می تواند باعث کاهش مصرف غذاهای اصلی و اضافه کردن بعضی از ویتامین ها و فیبر به وعده غذایی شما شود.

جهت انجام آزمایش کلسترول خون در منزل با ما تماس بگیرید

× مشاوره رایگان با پزشک