ویزیت در منزل

نکات مهم در تغذیه روزانه

09125934952

رژیم غذایی

نکات مهم در تغذیه روزانه

, -

نظرات برای این پست بسته شده است.

خوردن سه وعده غذا در روز (صبحانه، ناهار و شام) بسیار مهم است .حتما به یاد داشته باشید که شام ​​نباید بزرگترین وعده غذایی باشد.
عمده مصرف مواد غذایی باید شامل میوه ها، سبزیجات، دانه های غلات و محصولات بدون چربی و کم چرب باشد.
مرغ، ماهی، لوبیا، تخم مرغ و آجیل را با تأکید بر لوبیا و آجیل انتخاب و مصرف کنید.
غذاهای کم چربی های اشباع شده، چربی های ترانس، کلسترول، نمک (سدیم) و قندهای اضافه را انتخاب نکنید. به برچسب مواد غذایی نگاه کنید و به میزان مواد گفته شده دقت کنید.
میان وعده ها در حد اعتدال خوب هستند و باید شامل اقلامی مانند میوه، دانه غلات یا آجیل باشند تا گرسنگی را برآورده نکنند و سبب اضافه وزن نباشند.
اجتناب از نوشیدن نوشابه و نوشیدنی های قندی به دلیل کالری بیش از حد ؛ نوشیدنی های رژیمی هم ممکن است انتخاب خوبی نباشد زیرا برخی افراد در زمان نوشیدن آنها گرسنه هستند و این مصرف غذا را افزایش می دهند.
قبل از خواب، از خوردن یک وعده غذایی بزرگ برای کاهش ریفلاکس معده و افزایش وزن جلوگیری کنید.
اگر یک نفر عصبانی یا افسرده باشد، باید بداند خوردن این شرایط را بهتر نمی کند و ممکن است مشکلات را بدتر کند.
اجتناب از شیرینی دادن به کودکان؛ چنین الگویی ممکن است عادت مادام العمر ایجاد کند.
اجتناب از خوردن وعده های سنگین در ماه های تابستان، به خصوص در طول روزهای گرم.
شیوه زندگی گیاهی بهترن راه برای یک شیوه زندگی سالم و روشی برای کاهش وزن پیشنهاد می شود؛ گیاهخواران باید حتما با پزشک خود چک کنند تا مطمئن شوند که ویتامین ها، مواد معدنی و آهن در غذا به اندازه کافی مصرف می کنند.
پختن سبزی جات قبل از مصرف بهترین راه از بین بردن باکتری های موجود در آن است.
اجتناب از خوردن گوشت خام.

نکاتی خاص برای افراد خاص:

افراد مبتلا به دیابت (آزمایش کلسترول) باید از راهنمایی های بالا استفاده کنند و سطوح گلوکز خود را به طور مستقیم کنترل کنند؛ سعی کنید سطح قند خون روزانه خود را تا حد امکان پایین نگه دارید .
افراد با برنامه کاری غیرمعمول (شب کار، دانشجویان ، نظامیان ) باید سعی کنند تا هر سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام را حتی به کم تربن مقدار مصرف کنند.
افرادی که سعی در از دست دادن وزن (چربی بدن) دارند باید از تمام غذاهای چرب و شیرین جلوگیری کنند و به طور عمده سبزیجات، میوه ها و آجیل مصرف کنند و مصرف گوشت و فراورده های لبنی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.
در صورتی که نمیتوانید وزن خود را کنترل کنید، مصرف غذا را کنترل کنید .

× مشاوره رایگان با پزشک