ویزیت در منزل

میگرن چیست ؟ | حکیم برتر پزشک در منزل

09125934952

میگرن چیست

میگرن چیست ؟

, -

نظرات برای این پست بسته شده است.

میگرن سردرد دردناکی است که معمولا در یک طرف سر قرار دارد که معمولا یا شرایط (محیط، استرس، هورمون ها و بسیاری دیگر) شروع می شود. میگرن اغلب در زنان رخ می دهد و ممکن است بر توانایی فرد برای انجام کارهای روزانه تاثیر بگذارد.

نشانه های میگرن:

علامت میگرن، درد وحشتناک، معمولا در یک طرف یک سر فرد است که می تواند به اندازه ای شدید باشد تا فرد قادر به انجام وظایف ساده یا کار نباشد. سردرد ممکن است به سمت چشم، پیشانی برسد و باعث ایجاد حالت تهوع، استفراغ، مشکلات بینایی و حساسیت به نور طبیعی شود.

چه کسی میگرن می گیرد؟

میگرن در زنان حدود سه برابر بیشتر از مردان رخ می دهد. علاوه بر این، میگرن اغلب در افراد مبتلا به صرع، افسردگی، سکته مغزی، آسم، اضطراب و افراد مبتلا به اختلالات عصبی و ژنتیکی رخ می دهد.

آیا درمانی دارد ؟

گاهی اوقات درمان اولیه برای میگرن یا علائم را کاهش نمی دهد و یا تنها به مقدار کمی آنها را کاهش می دهد. اگر بعد از انجام دو یا سه بار درمان و مصرف مسکن های تجویز شده توسط پزشک هنوز دچار میگرن هستید، باید از پزشک خود بخواهید که درمان را تغییر دهد. با این حال، بیماران باید تمام دز تجویز شده توسط پزشک را برای درمان کامل استفاده کنند .

محدودیت استفاده از دارو

برخی از سردرد های مزمن به علت سوء مصرف دارو هستند؛ اجتناب از مصرف داروهای تجویزی و کاهش دارو برای میگرن باید تحت نظارت پزشک شما باشد . داروهای مخدر به عنوان آخرین راه حل برای میگرن مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا آنها می توانند اعتیاد آور باشند.

تشخیص میگرن

میگرن معمولا با بررسی تاریخچه بالینی علائم تشخیص داده می شوند. با این حال، اکثر پزشکان یک اسکن مغز CT یا MRI را انجام می دهند تا تعیین کنند که آیا علل سردردها  چیز دیگری (تومور مغزی یا خونریزی مغز ) نباشد .

اگر نیاز به مراجعه پزشک در منزل خودتان هستید با ما تماس بگیرید

× مشاوره رایگان با پزشک