ویزیت در منزل

سلامتی با فعالیت فیزیکی و ورزشی

09125934952

ورزش

سلامتی با فعالیت فیزیکی و ورزشی

, -

نظرات برای این پست بسته شده است.

فعالیت فیزیکی یکی از مهمترین عوامل موفقیت در زندگی سالم است. مردم باید از بدن خود استفاده کنند و از کار انداختن منجر به زندگی ناسالم می شود. زندگی ناسالم ممکن است در چاقی، ضعف، عدم استقامت و سلامت کلی بدن که ممکن است باعث پیشرفت بیماری ها شود، خود را نشان می دهد.

نکات:

ورزش منظم قدرت عضلانی را افزایش میدهد و باعث بهبود تعادل، انعطاف پذیری و استقامت و کاهش خطر سقوط در سالمندان شود. ورزش منظم می تواند به جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی، دیابت، چاقی و فشار خون بالا کمک کند. ورزش منظم،  می تواند به استحکام استخوان نیز کمک کند.
ورزش منظم می تواند به بیماران مبتلا به آرتریت مزمن کمک کند تا توانایی خود را برای انجام فعالیت های روزمره مانند رانندگی و بالا رفتن از پله ها افزایش دهند.
ورزش منظم می تواند به افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس، کاهش استرس و اضطراب، بهبود خلق و خو، و بهبود کلی سلامت روان کمک کند.
ورزش منظم می تواند به کنترل وزن کمک کند و در بعضی افراد باعث از دست دادن چربی می شود.
سی دقیقه تمرین ساده (پیاده روی خوب است) حداقل سه تا پنج روز در هفته توصیه می شود.
ورزش را می توان به جلسات ۱۰ دقیقه ای کوچکتر تقسیم کرد.
به آرامی شروع کنید و به تدریج پیشرفت کنید تا از آسیب یا درد زیاد یا خستگی جلوگیری شود. با گذشت زمان، روزانه از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه تمرین متوسط ​​تا شدید ایجاد کنید.

ورزش سن و سال نمی شناسد حتی افراد مسن (۷۰-۹۰ ساله) می توانند قدرت و تعادل خود را با ورزش افزایش دهند.
تقریبا هر نوع ورزش (استقامتی، ورزش ایروبیک، پیاده روی، شنا، وزن، یوگا و بسیاری دیگر) برای همه مفید است.
کودکان به ورزش نیاز دارند بازی های خارج از خانه یک شروع خوب است.
تمرین شدید ممکن است فرد را خسته و ناراحت کند، اما اگر درد ایجاد شود، ورزش را متوقف کنید تا منبع درد کشف شود. ممکن است فرد برای ادامه دادن چنین تمرینی نیاز به کمک پزشکی و مشاوره داشته باشد.

اکثر افراد می توانند تمرین متوسطی مانند راه رفتن و بدون معاینه پزشکی را شروع کنند. با این حال، افراد زیر باید قبل از شروع فعالیت های شدیدتری با پزشک مشورت کنند:

مردان بالای ۴۰ سال یا زنان بالای ۵۰ سال
افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریه، آسم، آرتریت، یا پوکی استخوان
افراد مبتلا به فشار خون یا درد قفسه سینه
افراد مبتلا به بیماری هایی که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهند مانند فشار خون بالا، دیابت، سیگار کشیدن، کلسترول بالا و یا داشتن سابفه حمله قلبی و بیماری قلبی عروقی در خانواده
افرادی که به طور مزمن چاق هستند.

اگر در منزل فعالیت ورزشی می کنید در صورت بروز درد یا ناراحتی میتوانید از خدمات ویزیت پزشک در منزل ما استفاده کنید

× مشاوره رایگان با پزشک