ویزیت در منزل

سرماخوردگی چقدر طول خواهد کشید؟ | حکیم برتر پزشک در منزل

09125934952

سرماخوردگی چقدر طول خواهد کشید؟

سرماخوردگی چقدر طول خواهد کشید؟

, -

نظرات برای این پست بسته شده است.

سرماخوردگی یک عفونت معمول ویروسی است.

همه‌ی افراد به صورت مرتب به این بیماری مبتلا می‌شوند.

دارای علایم آشنایی در بینی، گلو و سینوس‌هاست و مدت زیادی طول نخواهند کشید. بر اساس اعلام مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) علایم این بیماری در بسیاری از افراد بعد از گذشت ۷ الی ۱۰ روز بهبود پیدا خواهند کرد. در بسیاری از موارد عفونت بدون نیاز به دارو و درمان پزشکی برطرف خواهد شد.

در بزرگسالان

بین ۷ الی ۱۰ روز به طول می‌انجامد. نشانه‌های بیماری در برخی از افراد تنها چند روز دیده می‌شود، در حالی که برخی دیگر از افراد تا دو هفته این علایم را تجربه می‌کنند. توجه داشته باشید که سیستم ایمنی بدن افراد با هم متفاوت است و همین دلیلی برای این تفاوت‌ها است. سبک زندگی افراد، مصرف یا عدم مصرف سیگار به کاهش و یا افزایش سرعت بهبود و ریکاوری می انجامد. حتی زمانی که ویروس از بدن خارج می‌شود، برخی از علایم آن در بدن باقی هستند. برای مثال خلط گلو و سرفه و عطسه حتی گاهی بعد از بهبود عفونت در بدن فرد باقی می‌مانند.

در کودکان

در برخی از کودکان بیش‌تر طول خواهد کشید. در بیش‌تر موارد اما این علایم ۷ الی ۱۰ روز در بدن باقی می‌مانند. سیستم ایمنی بدن کودکان به اندازه‌ی بزرگسالان در برابر برخی از ویروس‌ها ایمن نیست و همین مسئله باعث ابتلای بیش‌تر کودکان به سرماخوردگی خواهد شد.

معمولا بزرگسالان دو یا سه بار در سال به سرماخوردگی مبتلا می‌شوند و کودکان زیر دوسال ۶ بار در سال به این بیماری مبتلا می‌شوند.

بهترین راه برای غلبه بر آن این است که به بدن کمک کنیم که با بیماری مبارزه کند. اگر علایم، شدید و مدت دار شود، بهتر است فرد به پزشک مراجعه کند‌.

× مشاوره رایگان با پزشک